Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Ovládají vás emoce a nálady? – Jste manipulováni » Květa Exnerová –
O7.467

O mysli, Osho, Osobní rozvoj

Ovládají vás emoce a nálady? – Jste manipulováni

23 Říj , 2016  

O emocích, mysli a náladách – OSHO

Emoce, nálady, myšlenky – všechny nástroje mysli, jsou ovládány zvnějšku. Z vědeckého hlediska je už to také jasné, ale i bez vědeckého výzkumu mystikové po tisíce let tvrdí přesně totéž, všechny věci, kterými se nám plní mysl, nejsou vaše, vy jste až za nimi. Jediný problém tkví v tom, že se s nimi identifikujete.

Někdo vás urazí a vy se rozzlobíte. Myslíte si, že jste to vy, kdo je rozzlobený, ale z vědeckého hlediska má urážka pouze funkci dálkového ovládání. Člověk, který vás urazil, ovládá vaše chování. Váš hněv je v jeho rukou a vy se chováte jako loutka. Vědci dnes dokážou k určitým částem mozku připojit elektrody na určitá mozková centra, která ovládají chování. Mystikové o tom mluví už tisíce let, ale věda to objevila teprve nedávno. Ten, kdo dokáže ve vás vyvolat emoce, má vaše chování ve svých rukou.

A stejné dálkové ovládání vás může i rozveselit. Důležité je, vyvolat emoci a uvolnit proud volné energie, kterou disponuje jen člověk skrze duši a použít.

Když vidíte krásnou ženu, vaše mysl okamžitě zareaguje: „Ta je krásná“ Ta žena zafungovala jako dálkové ovládání, připevněné k elektrodě, a vaše centrum řeči zareagovalo nahrávkou: „Ta je krásná“. Mysl je mechanismus, to nejste vy. Jenom nahrává věci z okolí a reaguje na vnější podněty.

Zdroj: Úryvek z knihy: O emocích – OSHO

Přes tyto vnější podněty jsou lidé ovládáni a manipulováni. Ať už se jedná o manipulaci v partnerství, v rodinách, ale i hodně zmiňované reklamě, politice a všech propagandách.

Jak z toho ven a osvobodit se? Lze to, je to cesta do svého nitra, do svého srdce. Už v antice věděli, že nejdůležitějším úkolem člověka je sebepoznání. Pramenem sebepoznání je pochybování o svém vědění, o své mysli. „Vím, že nic nevím“ je Sókratovo heslo, které je platné dodnes.

Kdo pochopí, že mysl je obrovským manipulátorem, který zotročuje a uvědomí sílu svého nitra, osvobodí se.

 

Těším se na setkání

Květa Exnerová

728978194

, , ,

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat sny
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...