Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Časopis Sféra 7-8/2019 Astromedicína Rak/Lev » Květa Exnerová –

Astrologie, Zdraví

Časopis Sféra 7-8/2019 Astromedicína Rak/Lev

14 Srp , 2019  

Astromedicína červenec/srpen 2019

Když slunce dosáhne na obloze svého vrcholu a jeho paprsky dopadají kolmo na obratník Raka, nastává letní slunovrat. Tímto dnem s nejdelším časem denního světla a nejkratší nocí startuje na severní polokouli astronomické léto. Letní slunovrat většinou připadá na 21. červen s tím, že přesný čas se může měnit. Od tohoto dne se Slunce začne vracet k obratníku Kozoroha a jeho síla postupně slábne. Proto se lidé při oslavách slunovratu snažili dodat slunci sílu a moc, o kterou právě začíná přicházet.  Zapalovali ohně aby teplo a světlo pomohlo slunci doplnit sílu. Na tomto poznatku je také založena původní pohanská oslava, pocházející z keltsko-germánské tradice. Církev se snažila oslavu letního slunovratu vymýtit, což se jí nepodařilo, proto ji přijala a dala jí název Svatojánská noc podle Jana Křtitele, jehož narození se v tuto dobu slaví.

Letním Slunovratem Slunce vstupuje do znamení Raka, které vládne od 22. 6. do 22. 7.

Znamení Raka patří k vodnímu živlu, symbolicky představuje cit, domov, tradice.

To, co Beran zasadil a nechal vzklíčit, o co Býk řádně pečoval a stabilizoval a Blíženec rozvinul a rozkošatěl, to v tomto období získává Rak, který danému „projektu“ bude předávat cit a vyspělost.  Znamení Raka je prvním vodním znamením zvěrokruhu, kdy začíná období dospělosti, zralosti a přípravy na plodnost. Je to typicky domácí znamení, které je pečlivé, vnímavé s velmi dobře vyvinutou intuici a fantazii. Může mít sklony k sentimentalitě a náladovosti. Mívá velmi dobrou paměť a často je schopno i v pozdějším věku vybavit si detaily ze svého dětství. Lidé ve znamení Raka bývají fixováni na domov, rodný dům a často na svou matku.

Úkolem lidí narozených ve znamení Raka je uvědomit si své lpění na minulosti, na zajetých tradicích, které nemusí být mnohdy již aktuální. Měli by se naučit vnímat rodinu ve vyšších souvislostech, nikoliv jen jako oddělenou část celku složeného z lidských jedinců, ale jako rodinu spřízněných duší, kde základem lidství je božský základ naší existence.

Znamení Raka ovládá na lidském těle trávení, játra, žlučník, žaludek, dvanácterník, proto mají sklon k nemocem jako je nadýmání, poruchy zažívání, žaludeční vředy, žlučníková onemocnění a k psychickým nemocem kolísajícím mezi hysterií a depresemi.

Vhodným produktem zklidňujícím jejich zažívací potíže jsou ASTOMIN kapky, které upravují trávení, upravují překyselení organizmu a obsažené fytolátky mají eliminační vliv na řadu parazitů. Druhým z produktů vhodných pro rozbouřené trávení a emoce Raků jsou bioinformační kapsle INTOCEL, které velmi účinně pomáhají harmonizovat solar plexus. Obsažené fytolátky mají výrazný antioxidační účinek působící proti různým plísním, virům, herpes virům, mikrobům a bakteriím.

Žaludeční nevolnost symbolizuje odmítání něčeho, co nechceme v životě přijmout a čeho se chceme zbavit. Otázka pro Raky: Co mi leží v žaludku? Co nemohu strávit? Čím se užírám?

V období od 23. 7. – 23. 8. vládne znamení Lva

Znamení Lva patří k ohnivému živlu, symbolicky představuje hravost, plodnost a moc

Znamení Lva přichází v čase vrcholného léta, nejvyšších teplot, oslav a radosti z plodnosti, kterému vládne Slunce. Na rozdíl od znamení Raka, kde vládla Luna – archetyp ženy, je Slunce a Lev archetypem muže, jeho síly, energie a moci. Slunce je nejzářivějším nebeským tělesem, a proto lidé narození ve znamení Lva bývají často středem pozornosti, ze kterých čiší vitalita, jas a energie. Bývají hrdí, nezávislí, upřímní a velkorysí, mívají přirozenou autoritu, rádi řídí, organizují a iniciují různé aktivity. Hlavním mottem Lvů by mělo být „Vládnu tím, že sloužím“.  Při nezvládnuté moci může být negativním protipólem pýcha, samolibost, sebestřednost až sobeckost, mnohdy až panovačnost.

Úkolem lidí ve znamení Lva je naučit se pokoře, sebeovládání a moudrosti. Díky tomu, že od malička chtějí být a také bývají středem pozornosti, měli by se naučit neplýtvat svou životní energií na malichernosti, umět se povznést nad kritiku a s pokorou nakládat se svou vrozenou autoritou a mocí.

Z hlediska astromedicíny znamení Lva ovládá srdce, tepny, cévy, krevní oběh a bránici, proto Lvi bývají náchylní k nemocem srdce, arytmii, angině pectoris, vysokému nebo nízkému tlaku a bolestem páteře.

Vhodným produktem pro ochranu srdce a krevního oběhu jsou bioinformační kapky VENISFÉR, které jsou doslova elixírem pro srdce, cévy a krevní oběh. Pomáhají předcházet vzniku křečových žil a vysokému krevnímu tlaku. Pro ty, kdo mají problém s krvetvorbou je výborný bioinformační produkt TROMBOSERIN kapsle s Fruitflow. Čistí krev, podporují krvetvorbu a napomáhají udržovat normální agregaci krevních destiček.

Srdce je orgán symbolizující lásku a život. Nemocné srdce bývá signálem, že s láskou a životní silou není všechno v pořádku. Lvi – položte si otázku: Dávám ve svém životě dostatečný prostor lásce? Nepůsobím jako člověk bez srdce? Co způsobuje v mém životě neustálý tlak?

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat snyWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...