Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Časopis Sféra 3-4/2019 Astromedicína Ryby/Beran » Květa Exnerová –

Astrologie, Zdraví

Časopis Sféra 3-4/2019 Astromedicína Ryby/Beran

1 Bře , 2019  

Za okny máme sice ještě zimu, mrazivý únor, ale kdesi uvnitř nás se už začíná příroda probouzet opět ke svému životu. Sněženky a bledule kvetou a ohlašují blížící se konec zimy a pomalu se začíná uzavírat koloběh ročního období. Všichni čekají na jarní sluníčko, které přinese nový cyklus v přírodě.

V období cca 19.2. – 20.3. vládne znamení Ryb

Znamení Ryb patří k vodnímu živlu, symbolicky představuje intuici, vnitřní moudrost, celistvost a završení.

Znamení Ryb je posledním znamením uzavírající kruh celého horoskopu a přirovnává se k pozdnímu stáří v lidském životě, kdy lidské bytosti dosahují vrcholu svých životních zkušeností a nabývají vrcholu své moudrosti. Chybí již silná činorodá síla a člověk by měl být více ve spojení se svým nitrem, se svou vnitřní moudrostí. V tomto období se otevíráme vyšší pravdě o životě a máme sklon spíše se stáhnout do sebe a hledat ve svém nitru hlubší poznání.

Předcházející Vodnář má za úkol vylévat na lidstvo poznání vyšších pravd a Ryby, co by poslední znamení, symbolicky zachraňují ty, kteří nezvládli udržet se a ztratili se hlubinách svého nitra.

V tradičním kalendáři připadá znamení Ryb na období před příchodem Velikonoc, které je obdobím půstu, a které je nanejvýš vhodné pro předjarní očistu těla i duše.

Vodní živel a vládnoucí planeta Neptun dává znamení Ryb velkou fantazii, silné romantické představy, silnou intuici, ale více než schopnost pustit se do práce, dává přednost snění. Jejich vnitřní svět je neobyčejně pestrý a bohatý. Mají sklon pomáhat a sloužit, pokorně a obětavě dokáží pečovat o nemocné a opuštěné lidi a zvířata. Většinou nemají vytvořeny své hranice, a proto často podléhají vlivu ostatních a tím i nemocem. V případě, že nemají v sobě vytvořený pevný bod, často se uchylují k cigaretám, alkoholu a jiným drogám. V momentě, kdy jsou ve spojení se svým nitrem a jsou si vnitřně jisti, pak jsou schopni pohnout celým vesmírem. V opačném případě se stávají lítostivými a podléhají emocím. Je zapotřebí, aby se vyvarovali neklidu, strachům a stresu, stejně tak různým leknutím, které by mohlo být spouštěcím mechanismem vleklých psychických nemocí.

Rybám přináleží temperament flegmatik a odpovídajícími orgány jsou nohy, chodidla a lymfatický systém. Vhodným produktem pro znamení Ryb je VIRAIMUN – bioinformační doplněk stravy obsahující výtažky z hub, který aktivuje imunitní a lymfatický systém, díky speciální výživě z betaglukanů a zároveň má pozitivní vliv na psychiku. Funkce lymfatického systému je úzce spojena s funkcí ledvin, proto druhým doporučeným produktem jsou bioinformační kapky DIOCEL, které harmonizují meridián ledvin a močového měchýře, a který má na starost i energetickou výživu kloubů a vazů. Zároveň lze velmi účinně aplikovat krém DIOCEL Artrizone, který skvěle pomáhá při bolestech kloubů a různých revmatických poruchách.

Chodidla, kterým znamení Ryb vládne, symbolizují pokoru. Bohužel jim však začneme věnovat pozornost až v případě, když na sebe upozorní nějakým problémem. Chodidla a plosky nohou nám poskytují potřebné uzemnění a v případě zrazení chodidel, nártů, ale i kotníků by nás mělo vést k zamyšlení. „Jsem dostatečně pokorný? Nepřikládám materiálním světu větší důležitost než je zdrávo?“

V období 21.3. – 20.4. vládne znamení Berana

Znamení Berana patří k ohnivému živlu, symbolicky představuje nové počátky, energii a průlom.

Beran je prvním znamením zvěrokruhu, kterým začíná astrologický rok. Přebírá vládu a začíná astrologické jaro, doba probouzení sil a v přírodě nastává nový koloběh. Znamení Berana je pod vládou planety Mars, která tomuto znamení dává sílu pro nové začátky. Po celou zimu v půdě odpočívají semena, kterým toto období dá sílu znovu probudit jejich životní sílu k novému cyklu. V zárodku a mladém výhonku se uvolňují velké síly, které doposud přebývaly v semenu, začíná se projevovat jeho potenciál a znovu se manifestuje životní síla.

Znamení Berana souvisí s objevením Já – coby svébytné individuality, která se průchodem jednotlivými znameními zvěrokruhu v době vlády Ryb, rozplynula v celek. Musí tedy překonávat překážky s velkým nasazením a vůlí a stává se průkopníkem celého zvěrokruhu. Síla nového začátku, která je v tomto znamení ukryta mu propůjčuje schopnost stále začínat znovu, proto často zůstává věčně mladým a svěžím do vysokého věku.

Ke znamení Berana je přiřazen temperament cholerik a odpovídajícími orgány jsou hlava, oči, uši, čelní dutiny a zuby. Nejnáchylnější jsou k migrénám, vysokým horečkám, závratím, vysokému krevnímu tlaku, bolestem zubů, očí, uší nebo alergiím. Tyto se projevují v době, kdy znamení Berana překročí hranice svých možností a snaží se prosadit se za každou cenu, jít hlavou proti zdi apod. Jejich negativními vlastnostmi je netrpělivost, egocentrismus, arogance a výbušnost. Jejich impulzivnost však často rychle vyprchá.

Úkolem Beranů je uvědomit si, že si svou energii potřebují rozvrhnout a neplýtvat jí. Střídat fáze aktivity a relaxace. Před rozhodnutími je potřeba se zastavit, uvažovat a teprve poté jednat. Doporučenými produkty pro Berany je SAGRADIN –  přírodní bioinformační kapky obsahující maximální koncentraci mízy jihoamerického stromu Croton lechleri, tzv. dračí krev. Tento extrakt má silné antimikrobiální, antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky zejména u herpesvirů a pozitivní vliv na snižování horečky, působí proti bolesti a zastavují krvácení.

Na zklidnění nervů je výborný přípravek NERVAMIN – Speciální bioinformační směs silic bylin celkově harmonizuje a zklidňuje celou osobnost. Navozuje příjemný spánek a také napomáhá při zklidnění kašle, přesto není útlumový ani návykový. Jako doplněk je vhodný pít bylinný čaj Aloysia triphylla, nebo-li Aloisie trojlistá, která je oblíbená pro své citrónové aroma. Zklidňuje centrální nervový systém (CNS), migrény, deprese, neuralgie, pocit na zvracení a nechutenství.

Pro znamení Berana jsou na místě otázky: „Co mi přerůstá přes hlavu? Co mi leze na nervy? Co bych nejraději neviděl?“

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat snyWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...