Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Časopis Sféra 5-6/2019 Astromedicína Býk/Blíženec » Květa Exnerová –

Astrologie, Zdraví

Časopis Sféra 5-6/2019 Astromedicína Býk/Blíženec

1 Kvě , 2019  

Jaro je v plném proudu, všechno se zelená, kvete, příroda je v plné síle. Slunce i čerstvý vzduch láká k výletům do přírody, na zahrádky, je čas sběru čerstvých bylinek, ale i čas lásek a romantických procházek. Čeká nás jeden z nejkrásnějších měsíců v roce – květen.

V období 21.4. – 21.5. vládne znamení Býka  

Znamení Býka patří k zemskému živlu, symbolicky představuje hledání Boží jiskry ve hmotě.

To, co započalo v období Berana, musí znamení Býka nechat vzklíčit, ať už se jedná o semeno, myšlenku či nový projekt, jež se právě zrodily. Přináší zcela novou energii – dynamickou a silnou, dává tvar novým věcem a přivádí je do roviny emocionální, aby jen tak neunikly do prostoru a nebyly zbytečně zmařeny. Ve znamení Býka vládne planeta Venuše, energie hodnot, lásky a péče, spojuje stálost zemského živlu s vytrvalostí fixního znamení a s citem pro krásu. Je to znamení rozvážné, se značným obdivem k bohatství a krásám Země, potěší ho krása přírody stejně jako umělecké dílo nebo vůně parfému. Nemá rádo hádky a konflikty, za svým přesvědčením si jde pomalu, ale vytrvale. Má rádo ověřené postupy, spolehlivost, co započne, to také většinou dotáhne do konce, který je viditelný a hmatatelný.

Se znamením Býka přichází energie hřejivého tepla slunečních paprsků, které urychlují růst rostlin v přírodě a také člověku přinášejí novou životodárnou sílu. Z hlediska astromedicíny znamení Býka ovládá oblast těla od brady, krku až k ramenům. Mezi zdravotní komplikace, které v případě neharmonických vazeb, patří problémy s krkem, mandlemi, chrapotem, nemoci krčních obratlů, bolesti šíje, zduření krčních uzlin, problémy se štítnou žlázou nebo obezitou.

Býk je typický labužník a to ve všech směrech. Ať už se jedná o dobré jídlo, užívání si krásy a života. Má rád jídlo, jistoty a pohodlí, které mu v případě přehánění mohou přivodit problémy s vysokým cholesterolem, obezitou nebo i cukrovkou. Vzhledem k jeho pohodlnosti by měl dodržovat zdravou životosprávu, jíst hodně zeleniny ovoce a pravidelně cvičit. Doporučuje se vyhýbat se průvanu a nachlazení a kvůli citlivému hrdlu a hlasivkách by se měl vyhnout studeným a perlivým nápojům. Velmi příznivě na ně působí pohyb na čerstvém vzduchu a v přírodě, turistika, cyklistika, v zimě běžky.

V tomto období se objevují se záněty horních i dolních cest dýchacích, bolesti krční páteře, virová onemocnění, angíny, rýma, poruchy štítné žlázy. Postiženy mohou být i pohlavní orgány a ledviny. Vhodným produktem pro znamení Býka jsou bioinformační kapky Baktevir, které příznivě ovlivňují meridián plic a pomáhají proti virovým infekcím a předchází nachlazení. Skvělým doplňkem jsou i kapky Astofresh, směs silic bylin obohacená o bioinformace napomáhající při onemocněních horních cest dýchacích. Tlumí kašel, pomáhají při dýchacích potížích a zklidňují bolesti v krku.

Pro Býka je charakteristická jeho vlastnost dávat věcem tvar, základ a hmotu. Poté, co člověk dostal od Berana myšlenku a inspiraci, musí směřovat k cíli a naplnit tuto ideu, to je úkolem Býka. Otázky pro toto znamení: Jakému konfliktu se chci vyhnout? Nakládám si na svá bedra přiměřené množství?

V období 22.5. – 21.6. vládne znamení Blíženců

Znamení Blíženců patří ke vzdušnému živlu a symbolicky představuje komunikaci, tj. spojení mezi naší osobností a Božskou podstatou.

V tomto období vrcholí jaro, příroda je už plně probuzená, každým dnem se blížíme k létu. Pociťujeme příliv energie a v důsledku toho se někdy věnujeme mnoha činnostem najednou, zkoušíme hranice našich sil. Pro Blížence je typický pohyb, proměnlivost, nestálost v kombinaci s výborně vyvinutou verbální komunikací. Bývá pro své okolí zábavným společníkem, má skvělý pozorovací talent a je zdrojem informací.

Úkolem lidí ve znamení Blíženců je rozhýbat to, co Býk svou péčí a hospodařením stabilizoval. Blíženci musí být velmi proměnliví a přizpůsobiví, aby dokázali svou energií sebrat Býku to, co zatuhlo, aby všechno uvedli v pohyb a rozkošatěli. Je zapotřebí dávat pozor na vyčerpání sil, aby se nevystavili nemocím z přepracování. Rovněž by měli dbát na to, aby své záměry dovedli do zdárného konce a zbytečně neplýtvali energií. Měli by se řídit příslovím „dvakrát měř a jednou řež“, na chvilku se zastavit, pečlivě zvážit nápady a určit si pořadí důležitosti.

Z hlediska astromedicíny znamení Blíženců ovládají ruce, paže, ramena, průdušky, dýchání a okysličování krve. Mají sklon k nervovým onemocněním, zánětům průdušek, pohrudnice a plic, astmatům a chudokrevnosti.  Blíženci by měli pěstovat klid, učit se disciplíně a věnovat se činnostem s pevným cílem a vyhýbat se nervovému vyčerpání. Měli by velmi pečlivě pracovat se svou myslí, učit se koncentraci k ovládnutí myšlenek, posilovat nervovou soustavu, aby netrpěli výčitkami, pocity viny a depresemi.

Vhodným produktem chránící jejich dýchání a plíce jsou bioinformační kapsle Deviral, které pomáhají před virovými a bakteriálními infekcemi, podporují celkovou imunitu a předcházejí angínám a zlepšují dýchání. Vhodná je i kombinace s čajem Aloysia Triphylla, který velmi pozitivně ovlivňuje centrální nervový systém, zklidňuje psychiku a odstraňuje stres.

Vzdušná znamení potřebují ve svém životě hodně pohybu a jakékoliv omezování proto může vést u Blíženců k citovému strádání a psychické labilitě. Důležitý je spánek, relaxace, dechová cvičení, která posílí citlivou nervovou soustavu. Blíženci by se měli zamyslet nad otázkami typu: Co nemohu rozdýchat? Co nechci chápat? Čemu se chci vyhnout?

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat snyWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...