Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Moc přítomného okamžiku » Květa Exnerová –
Eckhart Tolle

Eckhart Tolle, Láska - vztahy, O mysli, Osobní rozvoj

Moc přítomného okamžiku

17 Pro , 2015  

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle

Ať už žijete sami nebo s partnerem, jediným řešením je žít stále hlouběji v přítomnosti. Aby vaše láska mohla vzkvétat, světlo vaší vědomé přítomnosti musí být dostatečně silné, abyste se přestali ztotožňovat se svou myslí a svými emocemi.

Chápat sám sebe jako Bytí pod vlastní myslí, jako ticho pod duševním šumem, jako lásku a radost pod veškerou bolestí – v tom spočívá svoboda, spása a osvícení.

Přestat se ztotožňovat s emočním tělem znamená uvědomit si bolest a tím ji překonat. Přestat se ztotožňovat s myslí znamená stát se nezaujatým pozorovatelem vlastních myšlenek a vlastního chování, zejména navyklých rolí, které hraje naše ego.

Jakmile se přestanete ztotožňovat se svou myslí, vaše myšlení ztratí nutkavou kvalitu, která má především potřebu posuzovat realitu a bránit se tomu, co existuje. Jakmile přijmete to, co existuje, osvobodíte se od mysli. Uvolníte místo lásce, radosti a míru.

Eckhart Tolle „Moc přítomného okamžiku“ – pracovní kniha 

Prvním krokem k tomu, aby naše vztahy byly láskyplnější a svobodnější, je zapotřebí přestat posuzovat sami sebe. Jakým způsobem myslíte na sebe, na svůj život, to se vám odráží zpátky a druzí lidé svým přístupem k vám jen upozorňují na stav vašeho myšlení vůči sobě.

Druhým krokem je přestat posuzovat partnera, začít ho přijímat takový, jaký je. Budou vás napadat hodnotící myšlenky, ale tím, že je začnete pozorovat, že si jich všimnete, získáte nad nimi moc. Vaše pozornost zůstane s vámi, nikoliv mimo vás. Tím, překonáte závislost na své mysli a získáte sílu nad myšlenkou a budete ji umět buď konstruktivně využít nebo zkrátka jen nechat odejít. Tím z vašeho vztahu zmizí závislost, už nebude zapotřebí hrát roli oběti, žalobce nebo žalovaného.

Seminář o lásce, vztazích, konfliktech a emocích

Láska, vztahy, partnerství, to jsou témata, která všichni prožíváme každý den. Jak objevit své Já v zrcadlení Ty je název semináře, který vysvětluje co se ve vztazích děje, proč přicházejí krize, proč vztahy naplňují, ale i zraňují.

29.6.2016 v Praze 5

Přihláška na seminář

Touha po lásce nám slibuje splynutí s milovaným člověkem, ale zároveň s sebou nese i mnoho vzdoru, který nám v tomto splynutí brání.

Dozvíte se, proč ve vztazích zažíváme tolik emocí, ale především jak s nimi pracovat.

, ,

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat sny
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...