Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
C. G. Jung o astrologii » Květa Exnerová –
ID-10035488

Astrologie

C. G. Jung o astrologii

24 Čvn , 2015  

Carl Gustav Jung: Jestliže neosvícení lidé dodnes věří, že se mohou astrologii vysmívat a pohlížet na ni jako na pseudovědu, která patří minulosti, tak přece tuto vědu, jež v duši lidí zůstala živou, dnes, poprvné po třech stech letech univerzity opět připouštějí.

Ze strany psychologie má astrologie plné uznání bez dalších výhrad, protože představuje sumu psychologických vědomostí starověku.

Albert Einstein: Astrologie je věda sama pro sebe, ale směrodatná. Mnoho jsem se z ní naučil a získal z ní mnoho užitku. Fyzikální poznatky potvrzují moc hvězd nad naším pozemským osudem. Astrologie podtrhuje fyzikální poznatky. Proto je určitým životním elixírem pro společnost.

Hermann Meyer:  Astrologická analýza scénáře umožňuje pochopit psychickou strukturu vlastníka horoskopu, jeho skutečné, primární psychické založení, jeho individuální životní úkol a smysl jeho života, umožní rozpoznat jeho vlohy a schopnosti, způsob jeho chování, umožní stanovit, kde jsou jeho nejvážnější zábrany, jaká je jeho nevědomá motivace, jaké choroby mu hrozí, odkud pramení jeho úzkosti, kde se rodí jeho konflikty a kde je třeba hledat jeho obranné mechanismy a kompenzace.

Dítě přichází na svět v okamžiku, kdy prenatální psychické dispozice jsou v jádru hotové a kdy vnitřní konstelace se ocitá v souladu s vnějším postavením planet, respektive s vnější konstelací kosmické energie. I v případech, kdy porod dítěte je uměle urychlen, napomáhají lékaři je realizaci uvedeného souladu.

Postavení planet na nebi není tedy příčinou toho, že daný člověk má ty nebo ony vlastnosti a zájmy a že se chová určitým způsobem, ani není příčinou určitých událostí, nýbrž má symbolický charakter. Planeta symbolizuje určitou sílu, ale tato síla nemá svůj zdroj v tomto symbolu.

Nemoc a utrpení od nás tedy jen požadují ochotu změnit se. Cestu utrpení můžeme proto pokládat za cestu poznání.

(Photo by Idea Go)

, ,

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat sny
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...