Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Deprese, nevěra ….rozpadá se vám život? » Květa Exnerová –
ID-100122426

Láska - vztahy

Deprese, nevěra ….rozpadá se vám život?

25 Čvn , 2015  

Je vám okolo 40 let a život se vám jaksi vymyká z rukou?   5 účinnných kroků jak tuto životní výzvu zvládnout.

Nebaví vás práce? Bilancujete své sny a plány a jejich naplnění se „nějak“ nedostavilo? Děti už jsou větší, takže vás už tolik nepotřebují? Nudíte se? Je vaším tématem nevěra? Psychologové tomu říkají krize středního věku a postihuje jak muže tak i ženy. Je to období přibližně mezi 38 – 45 lety, kdy člověk přehodnocuje svůj dosavadní život, bilancuje úspěchy a neúspěchy.

Z hlediska astrologie se jedná o aktivaci vnitřních procesů uvnitř člověka, která se nevyhne nikomu. Vnější události této životní etapy jsou výsledkem potřeby uvědomění si vyšších souvislostí a vyšších hodnot, než které člověk dosud žil. Nic neexistuje bez vývoje, bez pohybu, takže i člověk se musí vyvíjet ať se mu to líbí nebo ne. Respektive ať se líbí nebo nelíbí jeho egu, jeho osobnosti. Neznám člověka, který by se rád a sám ze své vůle vyvíjel jen příjemnými událostmi v životě, proto jsme „nuceni“ se vyvíjet přes nepříjemné životní zážitky a okamžiky, kdy jsme donuceni vzdát se určitých věcí, situací, někdy i stávajících partnerů.

Z hlediska astrologické terminologie je hlavním spouštěčem této krize opoziční tranzit Urana přes jeho nativní polohu.

1. Nechte věcem a situacím volný průběh

Jednou z největších zkoušek je ponechat věcem a situacím volný průběh. Začít je vnímat jako pozorovatel, nikoliv jako aktivní činitel. Jakmile se člověk oddělí svým vědomím od své osobnosti, tj. začne pozorovat sám sebe, své myšlenky, své reakce, získá nad nimi moc a postupně je začne vědomě usměrňovat.

2. Nevytvářejte odpor

I když si v dané situaci nevíme rady a vše vypadá, jako by se všechno spiklo, zůstaňte uvnitř svého srdce klidní a vyrovnaní. Věřte, že daná situace je v plánu vašeho života a nelze se jí vyhnout. Vše, čím člověk prochází, je v naprostém pořádku. V DNA člověka jsou uloženy rodové informace, které vytvářejí životní situace a lze je změnit jedině tím, že k nim nevytvoříte další blokádu. Jedině tak se nevytvoří vůči dané situaci odpor a „nezadělá“ se na další problém. Je to jako když rozvazujete uzly, také se na to musí v klidu a s rozvahou.

3. Pozorujte svou mysl

Pozorujte sami sebe, na co myslíte. Pozorujte svou mysl, co všechno dokáže kolem jedné situace vytvořit a jaké domněnky dokáže rozvinout. Jakmile se dostanete do stavu, že dokážete alespoň chvilku pozorovat své myšlenky a nezačnete je hned spolu s myslí rozebírat a ztotožňovat se s nimi, začnou se dít zázraky – probudí se vaše vlastní já, které do té doby bylo ukryté pod nánosem myšlenek a emocí a začnete poznávat svou mysl a postupně ji dokážete i ovládat a dokonce i umlčet její neustále tlachání.

4. Vše je dobré

Vše je dobré, i když to momentálně nevidíte. Pokud zaujmete tento postoj ke všem věcem a situacím, do kterých se v životě dostanete, probudí se ve vás pokora, která je nejdůležitějším odrazovým můstkem k celkové životní spokojenosti a naplněnosti. Do té doby je to neustálý boj osobnosti a její mysli o další a další mety. Uvědomění si spokojenosti je základ pro další spokojenost. Co zaseješ – to sklidíš – z boje může vyrůst zase jen boj a pokud toužíte po spokojenosti, pak je potřeba na ní také začít.

5. Buďte nezdolnými optimisty

Pozorovali jste někdy malé děti? Do té doby, než zjistí, že život může být i nebezpečný, tak zkoumají všechno, co jim přijde do cesty, všechno prolézají, všechno si chtějí vyzkoušet – ochutnat. Zaujměte postoj dítěte, které dokud nepoznalo nic negativního, opusťte své staré nepříjemné zkušenosti a přijměte, že vše, co k vám přichází a s čím se v životě setkáváte je zkušenost, kterou je zapotřebí projít a že po každé noci přijde den. Tento postoj vás zachrání od zatmění noci, ve které se v době „krize středního věku“ člověk často ocitá.

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat sny
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Napsat komentář

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...