Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 511
Časopis Sféra 1-2/2019 Astromedicína Kozoroh/Vodnář » Květa Exnerová –

Astrologie, Zdraví

Časopis Sféra 1-2/2019 Astromedicína Kozoroh/Vodnář

1 Led , 2019  

Ve dnech, kdy vychází časopis Sféra, právě nastává astrologická zima. I když sníh a chladné období trvá většinou už od listopadu, astrologická zima začíná prvním zimním znamením a tím je Kozoroh. Po období vlády znamení Štíra, kdy se příroda začala ukládat k zimnímu spánku, opadalo listí, jednoleté rostliny odumřely a připravují se na změnu v živiny. Slunce pomalu zpomaluje a uspává přírodu, vše se zklidňuje a odpočívá. I člověk by tak měl učinit, zklidnit se, odpočívat, věnovat se sobě a rodině, žít sám sebe.

V roce 2018 vstupujeme do zimního období 21. 12. 2018 ve 23.23h. Je to období zimního slunovratu, kdy Slunce dosáhlo obratníku Kozoroha a nastává nejkratší den a nejdelší noc v roce na severní polokouli. Slunce má minimální deklinaci (souřadnice, která udává úhlovou vzdálenost od světového rovníku) a bude se vracet zpět k rovníku. V tomto období zapadá na obzoru v nejjižnějším bodě horizontu, na nějž může při svém celoročním putování dorazit a v poledne stojí nejníže nad obzorem za celý rok.

V období 22. 12. – 20. 1.  vládne znamení Kozoroha

Znamení Kozoroha patří k zemskému živlu, symbolicky představuje hmotu, stabilitu, vše co je vnímáno jako pevné.

Kozoroh je znamení, které vládne v období Vánoc a Nového roku, svátků, které se v našich končinách slaví v rodinném kruhu a ve většině domácností se dodržují staré tradice. A právě konzervativnost a vztah k tradicím je nejtypičtější vlastností tohoto znamení. Kamzík lezoucí po strmých svazích a dosahující nejvyšších a nedostupných míst, často velmi skromných a nehostinných, je typickým představitelem znamení Kozoroha.

Člověk narozený v tomto znamení  bývá skromný, šetrný až asketický, nedopřává si luxus ani tam, kde mu to finanční situace dovoluje. Od malička jsou tito lidé jaksi rozumnější a rozvážnější než ostatní a ve starším věku se stávají až samotářští a fyzicky i psychicky strnulými a uzavřenými. Je to dáno tím, že jejich životní energie je ovládána energií planety Saturn, který překonává všechny zdravotní i životní překážky s obrovskou životní silou a učí zrozence konat činnosti s pokorou a krok za krokem. Kozoroh nikdy nefňuká, nemá rád projevy soucitu a lítosti a se svými problémy se málokdy svěřuje.  Dokáže snášet silné bolesti i jiné zdravotní problémy a často ani rodinní příslušníci netuší jejich zdravotní stav. Ze zdravotního hlediska je jedním z nejslabších a tím i nejcitlivějších místem kostra, klouby a šlachy, hlavně kolena, revmatické problémy, projevy atrózy a atritidy. Projevují se především v období velkých životních zátěží. Zároveň je pro znamení Kozoroha typický zvýšený výskyt kožních onemocnění, jako jsou ekzémy a lupénka.  Výbornou bylinkou na postižené kosti a klouby je kostival lékařský, Devětsil lékařský nebo Kaštan koňský, které jsou obsaženy v krému Diocel Artrizone. Na kůži, vlasy nebo nehty skvěle pomáhají výtažky z lopuchu většího nebo zlatobýlu obecného, které jsou obsaženy v bioinformačních kapkách Diocel.

Zemský živel dává Kozorohu stabilitu a pevnost, se kterou je potřeba pracovat ve smyslu uvědomění si své často až přehnané rezervovanosti a ztuhlosti. Jakmile se na těle objeví známky ztuhlosti ať už ve formě bolesti kostí a kloubů nebo vytváření pevných částí jako jsou žlučové kameny, písek a kameny v ledvinách, je to známkou ztuhlosti mentální. Je zapotřebí naučit se uvolnit a vzdát se přehnaných nároků na sebe i své okolí.

Největším úkolem Kozoroha je naučit se místo slova MUSÍM používat slovo MOHU nebo CHCI.

V období 21. 1. – 19. 2.  vládne znamení Vodnáře

Znamení Vodnáře patří ke vzdušnému živlu, symbolicky představuje vědění, poznání a komunikaci.

Kozoroh pomyslně dostoupal na nejvyšší vrchol lidské existence a předává vládu Vodnáři, který má za úkol poznání, které dostal od znamení Kozoroha, symbolicky vylít na lidstvo a posunout ho ve vývoji dál. Znamení Vodnáře přináší osvěžení duše duchovním poznáním. Vzduch je prostředkem komunikace mezi jedinci, je to médium smyslových vjemů. Díky vzduchu vidíme, slyšíme, čicháme a tedy i chutnáme. Vzduch nese kyslík, díky němuž žijeme. Dech je jediná tělesná činnost, která funguje sama o sobě, ale zároveň ji můžeme i vůlí ovládat. Propojuje tělesnou a duševní stránku lidské bytosti.

Znamení Vodnáře Je to jedno z nejproměnlivějších znamení, vládne mu planeta Uran, která přináší nové nápady, změny, průlom a otevření nových prostor. Jsou to volnomyšlenkáři se sklony bourat zavedené konvence. Jsou citliví na změny počasí, na změny teplot a tlaku reagují od bolestí hlavy, malátností, bolestmi páteře a končetin až po srdeční a oběhové potíže. Protilehlé znamení je znamení Lva, které podle astromedicíny ovládá srdce a krevní oběh. V každém Vodnáři je tedy ukrytý protilehlý Lev, proto se mohou projevit zdravotní problémy i na srdci a krevním oběhu.

Vodnář z hlediska astromedicíny ovládá dolní končetiny od kolen po kotníky, lýtka a žíly. Díky tomu jsou náchylní ke křečovým žilám, bércovým vředům, otokům nohou, nervovým poruchám, křečím v nohou, poruchám krevního oběhu nebo neurózám. Výborným prostředkem na zlepšení stavu krve jsou kapky Venisfér a kapsle Tromboserin, které obsahují extrakty z Jinanu dvoulaločného, Kurkumy l. Jmelí bílého nebo zázvoru.

Pro znamení Vodnáře je důležité udržovat harmonii mezi tělem a duší a to především dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu, sportem nebo pobytem venku. Díky své proměnlivosti potřebují zklidňovat svou nervovou soustavu i výběrem vhodných potravin jako jsou různé ořechy obsahující omega-3 mastné kyseliny a dostatkem vitamínů, zejména skupiny B, které významně ovlivňují činnost mozku.

By  
Pomáhám lidem poznat sami sebe a realizovat snyWarning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/81659/virtual/www/domains/astrokouc.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Comments are closed.

Potkáme se na Facebooku

Facebook Page Loading...